Lokálna úprava pitnej vody v Kuchyni

Z pohľadu tvrdosti vody je najvhodnejšou alternatívou pitnej vody stredne tvrdá voda v medziach 6,5 až 9 °dH . Ak dosahujete túto hodnotu tvrdosti vody bez nutnosti jej úpravy, patríte k tým štastnejším ľuďom, tvrdosťou vody to však zďaleka nekončí.

PITNÁ VODA ZĎALEKA NIE JE TAK ČISTÁ AKO JE TO PREZENTOVANÉ
Bežná voda z vodovodného kohútika môže obsahovať potenciálne škodlivé znečisťujúce látky, napr. stopové množstvá liečiv a hormónov, viac ako 160 znečisťujúcich látok a vyše 140 kontaminantov, ktoré ohrozujú ľudské zdravie, uvádzame niektoré z nich:

OlovoOrtuť
ChlórCloramín
Usadeniny, špina13 vedľajších produktov dezinfekcie
Radón a vedľajšie produkty radioaktívneho rozpadu32 najčastejšie používaných pesticídov a aich vedľajších produktov
VinylchloridMTBE aditívum do palív
TTHM látky používané v rozpúšťadlách a chladiváchVodný kameň

ČISTÁ PITNÁ VODA PRISPIEVA K FYZICKEJ POHODE
1. Voda prispieva k zachovávaniu normálnych fyzických a kognitívnych funkcií
2. Esenciálne proteíny, vitamíny a minerály sú prenášané v tele pitnou vodou, čo umožňuje bunkám, tkanivám a orgánom správne fungovať
3. Voda pomáha hydratovaniu pleti, zanecháva ju hladšiu, mäkšiu a hebkejšiu
4. Častý prísun vody predchádza hydratácii organizmu
5. Voda prispieva k zachovávaniu normálnej regulácie telesnej teploty
6. Neodstraňuje z tela užitočné minerálne látky ako sú vápnik, horčík a fluór

AKO TO FUNGUJE ?
Filtračný systém eSpring vďaka svojej revolučnej technológii a svojou konštrukciou kombinuje UV (ultrafialové svetlo) s patentovaným filtračným blokom v ľahko vymeniteľnej filtračnej jednotke. Dokáže upraviť až 5000 litrov pitnej vody, čo je objem, ktorý spotrebuje bežná rodina za rok pri každodennom používaní. Pre našich zákazníkov vždy vyberáme len tie najlepšie produkty, tu je jeden z nich v podobe filtračnej jednotky svetovo najpredávanejšej značky eSpring.

1. krok – PREDFILTROVANIE VODY
Predfiltrovaním sa odstraňujú všetky drobné častice, ktoré by mohli poškodiť ďalší stupeň filtra ako sú usadeniny, špina, vodný kameň a hrdza.
2. krok – PATENTOVANÝ FILTER S LISOVANÝM UHLÍKOVÝM BLOKOM
Filter je elektronikou pri púšťaní vody z vodovodnej batérie aktivovaný prostredníctvom tepelného procesu. Týmto procesom vzniká niekoľko tisíc pórov, ktoré účinne odstraňujú znečisťujúce látky z pitnej vody, zachytia aj kontaminanty úplne malých rozmerov o veľkosti 0,2 mikrónov (300 až 500 krát menšie ako je priemer ľudského vlasu). K časticiam patrí azbest, sediment, nečistoty a vodný kameň. Účinne znižuje chlór a chloramín, a tak výrazne zlepšuje chuť, vôňu a čistotu vody. Zároveň odstraňuje vedľajšie produkty dezinfekcie, ťažké kovy, azbest a prchavé organické látky (VOC).
3. krok – NASTUPUJE TECHNOLÓGIA UV SVETLA
Prietokom vody filter zapína UV lampu, ktorá efektívne obmedzí viac ako 99,99% vo vode sa vyskytujúcich choroboplodných baktérií a vírusov, vrátane koliformných baktérií, patogénnych heterotrofných baktérií, polovírusov, rotavírusov a hepatitídy A.

Dlhodobé používanie lokálnej filtrácie eSpring, prináša významné úspory.

RÝCHLY PREHĽAD O STAVE ZARIADENIA
Led monitor, ktorý je súčasťou filtra eSpring, je napájaný patentovaným elektrickým systémom zobrazuje priebežný stav systému pomocou jednoduchých ikon a zvukových signálov, aby ste vedeli, že systém funguje správne. Inteligentný mikročip identifikuje zostávajúcu životnosť filtra a keď nastane čas, kedy ho bude potrebné vymeniť, na monitore sa rozsvieti upozornenie.

FUNGUJE KEDYKOĽVEK HO POTREBUJETE
Vďaka svojmu jednoduchému a nadčasovému dizajnu vyzerá eSpring výporne aj napracovnej doske.
Máte na výber dve varianty:
– Systém eSpring na pracovnú dosku
– Systém eSpring pod pracovnú dosku (pod drez kuchynskej linky)

OCENENIA A CERTIFIKÁTY
Filtračný systém eSpring získal Zlatú pečať (Gold Seal) od asociácie pre kvalitu vody (Water Quality Association – WQA) zakvalitu prevyšujúcu priemyselné štandardy
Najuznávanejšia svetová autorita NSF International na čistenie vody testovala systém eSpring a svojím certifikátom potvrdila, že spĺňa nasledujúce kritériá:
– Estetické účiny
– Zdravotné účinky
– Protimikrobiáne ošetrenie UV žiarením
– Nové znečisťujúce látky vrátane farmaceutík, pesticídov a herbicídov

Filtračné zariadenie eSpring sa dá jednoducho nainštalovať pomocou bežného náradia a je možné ho pripojiť k väčšine štandardných kohútikov.