FOTOVOLTICKÁ
ELEKTRÁREŇ

SVETLÁ BUDÚCnOSŤ energie

SYSTÉMY FOTOVOLTICKÝCH
ELEKTRÁRNÍ

on-grid

jednuché a lacné riešenie

Najlacnejší a najrozšírenejší systém fotovoltických elektrární! Tento systém kombinuje fotovoltické panely a OnGrid striedač, ktorý je spojený so sieťou. Striedač pokrýva online spotrebu domácností a firemných budov využitím energie z fotovoltických panelov. Ak produkcia fotovoltiky nestačí, striedač automaticky doplní chýbajúcu energiu z distribučnej siete. Je dôležité si však uvedomiť, že systém má svoje limity a nevýhody. Po výpadku distribučnej siete sa striedač odpojí a prestane vyrábať elektrickú energiu, až kým sa sieť neobnoví. Napriek tomu je táto metóda ideálna pre objekty, kde prevádzka prebieha najmä vo dne, keď je dostatok slnečného svetla, a výpadky distribučnej siete sú zriedkavé.

Hybrid

plne nezávíslé riešenie

Tou najlepšou voľbu fotovoltickej elektrárne je jedinečný systém, ktorý zahŕňa fotovoltické panely, Hybridný striedač a batériovú zálohu. Tento systém je spojený so sieťou, ale nie je závislý na nej a dokáže pokryť spotrebu objektu aj v prípade, keď fotovoltické panely nevytvárajú elektrickú energiu. Návrh a implementácia takejto elektrárne vyžadujú značné skúsenosti, aby sa dosiahol požadovaný výkon a efektivita. Existujú dva typy hybridných systémov: plne hybridný systém, ktorý funguje ako záložný zdroj pri výpadku distribučnej siete bez prerušenia napájania, a hybridný systém, kde prepínanie trvá niekoľko sekúnd, čo spôsobuje krátku prerušenie napájania spotrebičov.

off-grid

ideálne riešenie

Ak hľadáte ideálnu voľbu pre fotovoltické elektrárne v prípade objektov bez elektrickej prípojky, máme pre vás skvelý systém! Tento systém zahŕňa fotovoltické panely, OffGrid striedač a batériovú zálohu, ktorá dokáže pokryť spotrebu objektu aj v prípade, keď fotovoltické panely nevytvárajú elektrickú energiu. Pre návrh a implementáciu tohto systému je nevyhnutné dôverovať skúseným odborníkom a byť opatrný pri jeho návrhu.

ŠTÁTNE DOTÁCIE

ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM II

Zelenú domácnostiam využivajú už stovky naších zákazníkov. Využite túto príležitosť, ktorá tu nebude navždy a ušetrite až 1500€.

Niekoľko vybraných fotovoltických elektrárni, ktoré využivajú ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM.

pomáhame vám aj prírode!

každý 10. panel
za vás platíme my!

Je dôležité si navzájom pomáhať. Rozhodli sme sa Vám pomôcť takýmto spôsobom. Sme názoru: čím viac domácnosti budú využivať fotovoltaické elektrárne, tym viac budeme pomáhať našej prírode.

Naším snom je aby každá domácnosť na Slovensku bola energetický nezávisla.

monokryštálické
celočierne

dizajnový typ

+ vysoká efektivita (21 - 23%)
+ záruka 25 - 30 rokov
+ životnosť až 50 rokov

- Vyššia cena
- náročnejšia montáž
- trhovo nižšia dostupnosť

polykryštalické

najrožšírenejší typ

+ nízka cena
+ trhovo vysoká dostupnosť
+ udržateľná výroba

- nižšia efektivita (17 - 19%)
- životnosť 15 rokov
- záruka 12-15 rokov

amorfné

špecifický typ

+ najnižšia cena
- veľmi nízka efektivita (8-11%)

názor na domácu elektráreň

"Fotovoltickú elektráreň vnímam ako príležitosť ušetriť na neustále rastúcich cenách elektriny. Sám som uživateľom fotovoltickej elektrárne a teší ma, že takto pomáham nie len mojej rodine, ale hlavne prírode, ktorá takúto ekologickú pomoc potrebuje najviac."
Adrián Šoltés
Zakladeľ Dom, ktorý funguje
"Firmu Dom, ktorý funguje som oslovil s predstavou nájsť správne riešenie ako ušetriť na prevádzkových nákladoch. Fotovoltaická elektráreň bola prvou voľbou, ktorú neskôr doplnili ostatné technológie ako napr. rekuperácia, tepelné čerpadlo a inteligentná inštalácia. S hrdosťou môžem povedať: Mám Dom, ktorý funguje."
Dominik Vaľovský
Zákaznik